Często Zadawane Pytania

Co to LUDMO?

LUDMO to skrót od Ludius Motus – tłumacząc z Łaciny – “ruch zawodnika”. Jako projekt oferujemy analizę telemetryczną piłkarzy na profesjonalnym poziomie w przystępnych cenach.

Jak działa LUDMO?

Ludmo opiera się o sensory dostępne w standardowych telefonach komórkowych i w oparciu o ich odczyty zbiera oraz analizuje dane.

Jakie dane są zbierane?

Bazujemy na 2 modułach: GPS zbiera dane o położeniu, prędkości oraz przebytym dystansie, Akcelerometr mierzy przyśpieszenie i de-akceleracje oraz wszelkie przeciążenia.

Kiedy dane są zbierane?

Dane są zbierane i zapisywane wyłącznie w momencie gdy po zalogowaniu się na konto użytkownika naciśniemy start i rozpoczniemy sesję. W momencie naciśnięcia przycisku STOP sesja zostaje zakończona. I od tego momentu telefon nie zbiera już żadnych danych.

Jakie statystyki otrzyma trener?

Z modułu GPS wydobywamy maksymalną oraz średnią prędkość zawodnika z każdej sesji. Dodatkowo przebyty dystans oraz położenie zawodnika na boisku w formie graficznej jako mapa ciepła.

Czy istnieje możliwość monitorowania rozwoju zawodnika z sesji na sesję?

Główną zaletą naszego rozwiązanie jest agregowanie danych oraz łączenie wyników poszczególnych sesji w czasie. Wraz ze wzrostem sesji trener otrzymują bardziej dokładny obraz danego zawodnika.

Czy istnieje możliwość porównywania zawodników między sobą?

Trener ma dostęp do platformy która pozwala zestawiać wyniki zawodników danej drużyny i porównywać ich między sobą.

Jakie dodatkowe mozliwości porównywania istnieją?

W późniejszej wersji każdy zawodnik będzie mógł się porównać nie tylko w stosunku do kolegów z zespołu ale również do innych zawodników ze swojego przedziału wiekowego.

Jak działa porównywanie wewnątrz danego przedziału wiekowego?

Wyniki zawodników są pozbawiane znaczników pozwalających na ich identyfikacje. System przelicza wartości danej grupy, uśrednia je i takie dane udostępniane są ponownie wszystkim na równych zasadach.

Jaki telefon jest wymagany?

Na chwilę obecną oprogramowanie działa na wszelkich smartfonach z oprogramowaniem Android 4.0 lub wyższymi wersjami. Pracujemy nad rozbudową oprogramowania dla systemów IOS i Windows Mobile.

Jakie dane są udostępniane?

Politykę prywatności stawiamy na najwyższym miejscu i traktujemy bardzo poważnie. Z tego też względu jedynie trener danej drużyny ma pełen podgląd i może porównywać poszczególnych zawodników. Zawodnicy widzą jedynie własne wyniki, oraz otrzymują własną pozycję w stosunku do innych członów zespołu podaną w wartościach procentowych.

Czy kamizelka jest potrzebna?

Dane pochodzące z GPS nie wymagają specjalnej kamizelki. Telefon może znajdować się w opasce na ręce, lub  nawet w kieszeni zawodnika. Ważne jedynie by urządzenie przemieszało się wraz z zawodnikiem. Takie rozwiązanie jest jednak możliwe podczas treningu. Na czas gry w meczu, by spełnić wymogi FIFA czujnik musi być umieszczony na plecach zawodnika.

Jakie kamizelki stosować i dlaczego?

Oferujemy kamizelki unisex w różnych rozmiarach ze specjalną kieszonką na urządzenie mobilne. W naszym blogu poświeciliśmy jeden wpis wyjaśniający wszystkie związane kwestie.

Czy telefon musi mieć kartę SIM?

Oprogramowanie LUDMO nie wymaga obecności karty sim w telefonie. Wszelkie dane o ruchu zawodnika zbierane są niezależnie od planu operatora. Po zakończeniu sesji dane można przesłać na serwer w momencie gdy telefon znajdzie się w zasięgu sieci WIFI.

Jakie koszty powstają podczas użytkowania aplikacji?

Oprogramowanie LUDMO nie generuje kosztów u operatorów sieci komórkowych. Wszelkie dane zbierane są niezależnie, a przesyłane w momencie gdy telefon łączy się z siecią WIFI.

Czy telefon musi być nowy?

Naszym celem jest maksymalne cięcie kosztów dla użytkownika. Wręcz zalecamy korzystanie ze starych telefonów. Ekran może być nawet rozbity. Ważne by telefon działał. Instalacja i sprawdzenie czy dane urządzenie się sprawdzi nie generuje kosztów. Można więc wyjąć z szuflady stary telefon i sprawdzić, jeśli nie to sprawdzić kolejny.