blog

Mirosława Wódkowski – trener piłkarski i jego spostrzeżenia odnośnie wsparcia technologi.

https://www.facebook.com/IndiSportPro/, #IndiSportPro, #LUDMOcom

Monitoring zawodnika pomoc czy dodatkowa praca dla trenera?

Być trenerem piłki nożnej nie jest pracą, jest misją. Bez względu na wielkość klubu, dążenie do poprawy musi być zawsze głównym celem. Dzięki technologii i czujnikom, takim jak GPS, można dokładniej przyjrzeć się szczegółom i pracować nad nimi. Czas poświęcony na połączenie danych telemetrycznych z procesem szkoleniowym to inwestycja w naszych graczy i pozwala im przejść na kolejny poziom.

Ewolucja piłki nożnej – dokąd zmierza i jaką rolę odgrywa technologia?

Piłka nożna to skomplikowany sport pod względem analizy kinematycznej. Bez specjalistycznego sprzętu, który pozwoli nam uszczegółowić wartości każdego zawodnika nie ma mowy o długofalowym jego rozwoju, czy efektywnym przygotowaniu do sezonu.

Jak wpływa monitoring zawodnika na motywację?

Motywacja zewnętrzna jaką jest pomiar intensywności pracy naszego zawodnika jest bardzo widoczna w jego zaangażowaniu w zajęcia. Świadomość urządzenia mierzącego każdy ruch jest motywujący dla zawodnika.

Czy warto wdrożyć rozwiązania LUDMO do cyklu treningowego?

Objętość i intensywność środków treningowych pokazuje trenerowi jaki charakter ma jednostka treningowa. Charakter jednostek treningowych w mikrocyklu tygodniowym pokazuje jaki charakter ma mikrocykl treningowy. Układ mikrocykli w mezocyklu będzie wpływał na okres w którym się znajduje nasz zespół. Reasumując bez obiektywnej oceny relacji między pracą, a wypoczynkiem oraz intensywnością i obiętością nie jesteśmy w stanie skutecznie zarządzać przygotowaniem fizycznym zawodników.

Czy wdrożenie systemu LUDMO jest skomplikowane?

Jeśli potrafisz pisać w Wordzie, to Ludmo nie sprawi Tobie żadnych problemów.

Czy warto monitorować postępy w treningu?

Efekt naszej pracy jako trenerów zależy od postępów zespołu. Oczywiście w przypadku piłki seniorskiej jest, to wynik sportowy. Wygrana jest tym bliżej nas im większy wpływ mamy na proces treningowy. A trening odpowiednio zmonitorowany i zaplanowany będzie dużo efektywniejszy od tego ocenianego subiektywnie przez trenera.

W piłce młodzieżowej świadomość poprawy własnych wyników przez zawodników oraz realnego obrazu wartości treningu monitorowanego przez trenera jest kluczem do długofalowego rozwoju sportowca.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 − one =