blog

Skala wysiłku wg Borga.

 

Daj nam znać, co myślisz o wprowadzeniu prostej skali od 1 do 10, aby śledzić zmęczenie gracza.

Dlaczego BORG?

Psychofizyczne podstawy postrzeganego wysiłku.

Istnieje duże zapotrzebowanie na percepcyjne oceny wysiłku, aby lepiej zrozumieć człowieka w pracy. Takie oceny są ważnymi uzupełnieniami behawioralnych i fizjologicznych pomiarów sprawności fizycznej i zdolności do pracy. Dotyczy to zarówno analizy teoretycznej, jak i zastosowania w medycynie, czynnikach ludzkich i sporcie. Oszacowania percepcyjne, uzyskane za pomocą psychofizycznych metod skalowania stosunku, są ważne przy opisywaniu ogólnej zmienności percepcyjnej, ale metody kategorii są bardziej użyteczne w kilku zastosowanych sytuacjach, gdy opisywane są różnice między osobami. Przedstawiono metody skalowania współczynników, metody kategorii, zwłaszcza Skalę Borga dla ocen postrzeganego wysiłku, oraz nową metodę, która łączy metodę kategorii z właściwościami współczynnika. Niektóre z zalet i wad różnych metod są omawiane zarówno w teoretyczno-psychofizycznych, jak i psychofizjologicznych ramach odniesienia.–> https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7154893

Tylko żartujemy, nie wchodzimy w teorię głębiej.

Większość z was lepiej rozumie, czym jest Skala Borga i jak jej używać. Co nie mniej, mieliśmy na myśli ulepszenie naszego systemu za pomocą prostego narzędzia. Celem jest dodanie skali od 1 do 10, która pozwoli zmierzyć subiektywne odczucie zmęczenia zawodnika.

Pracujemy nad dodaniem dodatkowego okna w aplikacji. Po zakończeniu sesji szkoleniowej pojawi się okienko. Zawodnik będzie mógł wybrać od 1 do 10. Będzie to podstawa do określenia, jak zmęczony jest gracz po treningu. Dane te zostaną przesłane na platformę internetową wraz z danymi o ruchu. Trener otrzyma to jako jedną dodatkową statystykę.

Pierwsze opinie, które mamy od was, są takie, że bezpośrednio po treningu postrzeganie gracza może być określone przez ostatnie ćwiczenie. Dlatego ocena prezentowana na platformie będzie miała możliwość edycji. Jeśli więc dany zawodnik wieczorem zmieni zdanie i poinformuje Cię o tym, będziesz miał możliwość dostosowania.

Powiedz nam, co o tym myślisz? Chętnie powitamy wszystkie krytyczne komentarze, które pozwalają nam się dalej rozwijać.

Poniżej możesz zobaczyć 6 iteracji interfejsu graficznego. Moim ulubionym wzorem jest nr 6. Jaki tobie najbardziej odpowiada?

Podziel się z nami twoją opinią.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

two + 2 =