blog

3, 2, 1 LUDMO!

Na starcie chciałbym wyjaśnić nazwę projektu – LUDMO jest to pochodna od “LUDIUS MOTUS” z łaciny ruch zawodnika. W sumie nie wiem gdzie to Paweł znalazł ale się spodobało i co bardzo ważne dla nowego projekty, była wolna domena! 🙂

Celem projektu jest stworzenie platformy do oceny piłkarzy pod względem parametrów telemetrycznych. Oczywiście nie wynajdujemy koła. Na rynku istnieją już bowiem bardzo dobre rozwiązania. Są to jednak rozwiązania drogie, a na świecie nie wszyscy mogą sobie pozwolić by jeździć Ferrari. My postawiliśmy na inną koncepcję. Uznaliśmy że pozwolimy producentom telefonów “pracować dla nas” i rozwijać coraz to lepsze urządzenia, a my skupimy się na dostarczeniu “Modelu T” wszystkim piłkarzom na świecie. Może ambitnie napisane ale dla odważnych świat należy.

Utkwiła mi w pamięci praktycznie pierwsza rozmowa z trenerem, który powiedział nam że na chwilę obecną on ma w ręku zeszyt. To notatki i spostrzeżenia trenera są jedynym narzędziem oceny zawodników w wielu przypadkach. Mimo całego profesjonalizmu jak i doświadczenia trenera, zawsze istnieje ryzyko wystąpienia konfliktu, gdzie na trybunie siedzi rodzić młodego piłkarza i to przecież jego pociecha jest kolejną gwiazdą, a uparty trener sadza go na ławie. Ten syn sąsiada natomiast ciągle gra. Potrzebne jest więc proste, przystępne narzędzie pozwalające na obiektywną ocenę zawodnikowi każdego szczebla od juniorów do seniorów.

Kolejne rozmowy z trenerami różnych zespołów, nie tylko lokalnych, mocno nas motywują do dalszej pracy i rozwoju projektu.

Dziś wieczorem mieliśmy pierwsze testy na prawdziwych zawodnikach – młode chłopaki z Czarni Sosnowiec jako pierwsi biegali z naszym sprzętem. Na zdjęciu prototyp szelek. W kieszonce między łopatkami telefon. Wykorzystując oprogramowanie LUDMO w taki oto prosty sposób można poczuć się jak profesjonalista. Trenerowi jak i zawodnikom bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

two × three =